MARȘUL VICTORIILOR E LA COTA 5!

Un nou triumf al juniorilor alb-violeți, de pe semicerc, am consemnat în acest final de săptămână, cu ocazia derby-ului timișorean; SCM Politehnica a învins LPS Banatul cu 32-17 (17-8) în partida jucată în sala Banusport și considerată a fi în deplasare pentru formația pregătiră de Attila Horvath. ”Nu am făcut un meci prea reușit, dar se pare că și în astfel de condiții ne putem impune. Oricum îi felicit și pe cei de la LPS Banatul pentru jocul ambițios cu noi” a spus tehnicianul, care e ”principal” la juniori și ”secund” la echipa de seniori. Marcatorii SCM Politehnica: Grad 11, Ulariu 6, Moldovan 5, Șipoș 5, Chira 4, Stolojan 1. La LPS Banatul, Durac (fost junior pregătit tot de Attila Horvath) a marcat de 7 ori.

SCM Politehnica mai are de jucat săptămâna viitoare cu Unirea Sânnicolau Mare, la CSS Lugoj și cu Unirea Sântana, partide care în mod normal trebuie tranșate tot de formația alb-violetă. Obiectivul trupei timișorene este să termine, în primul rând, seria zonală pe poziția de lider, iar apoi să se calificare între cele mai bune opt echipe din țară. Acești juniori au terminat precedentele lor competiții pe locurile 10 respectiv 9 la nivel național.

Filip Marjanovic

Golgheterul echipei

174 de goluri în culorile alb-violet în acest sezon!

Vezi toată echipa Politehnicii!

Vezi toată echipa!
Mai multe știri

SĂ-I SUSŢINEM PE BĂIEŢI!

SĂ-I SUSŢINEM PE BĂIEŢI! Ultimul meci oficial al anului 2017 face ca echipa noastră să se apropie de unul dintre obiectivele sezonului intern – prezența în turneul Final Four al Cupei României. Jocul din sferturile de finală, dintre SCM Politehnica şi Ştiinţa Bacău e...

citește mai mult

URCĂM PE LOCUL 2!

URCĂM PE LOCUL 2! Alb-violeții au reușit o prestație convingătoare și în ultimul meci de campionat din 2017, câștigat la HC Vaslui cu 35-28, după ce și la pauză timișorenii aveau un avantaj de luat în seamă, 17-14. Victoria de față îi propulsează pe ”studenți” pe...